Nové technologie zvyšují kvalitu hracích ploch první a druhé fotbalové ligy

Kvalitní travní osiva, vyrovnaná výživa, profesionální údržba a podpůrné látky pomáhají zvyšovat kvalitu hracích ploch nejvyšších fotbalových soutěží. Cílem firem, které pracují v oboru, je dlouhodobě udržitelný trávník při úměrné zátěži téměř po celý rok. Současně se zvyšuje odbornost správců a manažerů, stejně jako strojní vybavení. Topné systémy se staly plnou součástí konstrukcí hřišť 1. ligy.

FC Viktoria Plzeň a slovenská City Aréna Trnava (FC Spartak Trnava) jsou prvními stadiony v ČR a SR, které používají osvětlovací rampy. Tato snaha začíná přinášet ovoce v podobě výsledků kategorizací hřišť 1. a 2. fotbalové ligy KSHP při FAČR.

 

Také Adam-zahradnická a.s. se snaží „přijít se svojí troškou do mlýna“. Inovativní travní směsi jako RPR a SOS zvyšují odolnost porostu vůči zátěži a jeho regenerační schopnosti. Používání kvalitních hnojiv a jejich vhodná kombinace (krátkodobá minerální Yara, dlouhodobá minerální Mivena, organominerální Melspring, vodorozpustná Mivena apod.) zajištují celoročně vyrovnanou výživu. Dalším výrazným trendem je aplikace podpůrných a stimulačních produktů, které zvyšují odolnost rostlin vůči stresu a chorobám a dále stimulují půdní edafon. V této oblasti doporučujeme produkty firmy RPR Technologies a kapalné přípravky z řady Melspring.