Náprava poškození suchem na golfových hřištích

Letní měsíce jsou mimořádně suché. Golfová hřiště žloutnou a hnědnou. Je v trávě na odpališti a dalších částech hřiště ještě vůbec nějaký život? Co byste měli udělat, aby tráva na vašem hřišti byla opět pěkná, a jaká nebezpečí to může skrývat? Odpovědí na tyto otázky je První pomoc při poškození suchem pro golfová hřiště.

 

Díky našemu exkluzivnímu plánu můžete krok za krokem zakrátko obnovit zdravé a vitální golfové hřiště!

Nejprve proveďte test První pomoc při poškození suchem!

Než budete pokračovat, proveďte test První pomoc při poškození suchem. Potom si níže přečtěte, jak zakrátko můžete obnovit vaše sportovní hřiště.

Obnova golfových hřišť v případě poškození suchem

1. Zajistěte oddělení všech suchých travních rostlin rozrytím nebo vláčením drnů a jejich odstranění.

 

2. Ověřte příjem vody půdou provedením testu kapkou vody.

 

Test kapkou vody:

Následující test vám napoví, jak dobře půda přijímá vodu:

 

  1. Lopatou nebo jiným nástrojem vyřízněte drn trávy.
  2. Na každé 2 cm hloubky aplikujte kapku vody.
  3. Pokud trvá déle než 1 minutu, než půda kapku vody vstřebá, půda vodu nepřijímá a nemůže zajistit obnovu trávníku. Dosev běžným travním semenem nebude účinný.

 

 

3a. Půda nepřijímá vodu?

Vaší jedinou možností je travní semeno, které bylo ošetřeno přípravkem Yellow Jacket Water Manager. Společnost Barenbrug vyvinula řešení pro půdy, které nepřijímají vodu: přípravek Yellow Jacket Water Manager! Toto revoluční ošetření osiva přípravkem Yellow Jacket Water Manager zlepšuje příjem vody půdou a brání tomu, aby půda znovu ztratila schopnost příjmu vody v době, kdy se z mladých rostlinek stávají vzrostlé rostliny (doba uchycení). Voda bude dostupná pro klíčení nových semen a zakořenění nových mladých rostlin. Váš trávník bude opět silný a vitální díky zdravým a silným mladým rostlinkám.

 

3b. Půda přijímá vodu?

Poškození je možno napravit neošetřeným osivem, ale tento postup se nedoporučuje z důvodu nejistoty ohledně počasí v létě a na začátku podzimu. Nové rostlinky jsou mimořádně citlivé na stres způsobený horkem a suchem, i když trvá jen krátkou dobu (abiotický stres). Z tohoto důvodu se doporučuje používat travní semeno ošetřené přípravkem Yellow Jacket Water Manager na ochranu zranitelných mladých rostlinek proti těmto podmínkám.

 

4. Dosev trávníku požadovaným travním osivem pro vytvoření nového odolného travního porostu s požadovanými druhy trav.

Záruka zakořenění!

Chcete co nejrychleji obnovit hustý, zelený trávník bez problémů při klíčení a zakořenění trávy? Vyberte si travní semeno pomocí Yellow Jacket Water Manager kliknutím na níže uvedené tlačítko, kde se dozvíte více informací.

zpět