Golfové dráhy pevné jako ocel

Poškození golfových hřišť je jednou z věcí, které chcete předcházet a RPR vám k tomu pomůže. RPR je regenerující jílek vytrvalý, který tvoří nadzemní výběžky. RPR je první jílek vytrvalý s touto kvalitativní charakteristikou. Než bylo RPR uvedeno na trh, jedinou odrůdou s touto předností byla lipnice luční. Nadzemní výběžky dělají RPR mnohem pevnější než ostatní druhy jílků vytrvalých s rychlým přírůstkem. Výsledkem je regenerující jílek vytrvalý s výbornou tolerancí vůči zátěži a schopností snášet nízkou seč. RPR je velmi vhodný pro fairwaye a odpaliště.

Nadzemní výběžky

RPR se horizontálně rozpínají a vytváří přirozenou síť nadzemních výběžků, ketré tvoří jakési pevné pletivo vysoce odolné proti zátěži. Namísto jednotlivých rostlin, tak jako u tradičních jílků vytrvalých, každá rostlina RPR je propojena s další a s půdou. Díky technologii RPR je mnohem menší riziko, že bude trávník na golfovém hřišti poškozen. Dokonce i po silném úderu si trávník udrží svoji kvalitu. Odpaliště a fairwaye budou mít velkou hustotu drnu, která umožní intenzivní zatížení.

 

 

Pro vice informací o nadzemních výběžcích nebo RPR pokračujte zde.

 

horizontale uitlopers

 

Golfové hřiště pevné jako ocel

Golfové odpaliště a fairwaye jsou využívány více a více ve spojitosti s velkým rizikem poškození travnatých ploch. Obnovu potřebují všechny, ale to není možné u standardních směsí, které nemají samoregenerační schopnost. Vylepšení stávajících směsí o RPR přináší rychlost a sílu a golfové hřiště je pevné jako ocel. Barenbrug nabízí dvě směsi, které je možné sekat na výšku 10 mm bez ztráty síly a schopnosti seberegenerace.

Jestliže je dobré propojení mezi vaším půdním profilem a vaším plánem výživy, bude RPR založeno v úžasné kvalitě umožňující ušetřit spoustu času v boji s nevhodnými druhy trav.

Michel Poncelet
Světoznámý konzultant v oblasti sportovních trávníku

RPR vytváří hustý trávník, který je připraven k použití ve velmi krátkém čase. Trávník je mnohem silnější a odolnější vůči chorobám.

Alexandre Ragonnet - správce
Golf Terre Blanche (FR)

Prevence invaze lipnice roční

RPR velmi rychle klíčí a je stejně pevný jako lipnice luční, tím snižuje riziko rozšíření nežádoucí lipnice roční (Poa annua). Výhodou je hustší, lépe zakořeněný trávník s menšími nároky na hnojení a vodu. Testy ukazují, že použitím nových směsí Bar Extreme RPR může snížit růst lipnice roční o 20% za méně než dva měsíce od výsevu. Protože RPR může být seto tak brzy, můžete se z hustého zeleného trávníku těšit déle. Tato směs obsahující RPR technologii kombinující sílu, rychlost a minimální poškození golfových hřišť a garantuje po celý rok hustší odpaliště a fairwaye.

 

Pro více informací o lipnici roční pokračujte zde.

Zakořenění a samostatné výběžky RPR vytváří mnohem silnější hustý porost s rychlým přírůstkem.

Marco Mooren - greenkeeper
de Rosendaelsche Golfclub v Arnhemu (NL)

Některé věci musíte vidět na vlastní oči, abyste jim uvěřili. Jílek vytrvalý výběžkatý byl jednou z nich – a poté, co jsem viděl RPR mohu říci, nyní již věřím.

Andy Newell
vedoucí oddělení Biologie trav STRI
RPR

RPR je zástupcem Regenerujícího jílku vytrvalého, který se rozšiřuje pomocí nadzemních odnoží a je pevný jako ocel. RPR je první jílek vytrvalý s touto charakteristikou. 

RPR je zástupcem Regenerujícího jílku vytrvalého, který se rozšiřuje pomocí nadzemních odnoží a je pevný jako ocel. RPR je první jílek vytrvalý s touto charakteristikou. 

RPR je zástupcem Regenerujícího jílku vytrvalého, který se rozšiřuje pomocí nadzemních odnoží a je pevný jako ocel. RPR je první jílek vytrvalý s touto charakteristikou. 

zpět