Ryder Cup odehrán na trávnících Barenbrug

Největší týmový golfový turnaj se letos uskutečnil ve Spojených Státech. Golfisté jej odehráli na trávnících osetých osivy firmy Barenbrug.

 

Ryder Cup má dlouhou a úctyhodnou tradici. První ročník se uskutečnil již v roce 1927, stalo se tak díky iniciativě Angličana Samuela Rydera, jehož jméno tento nejdůležitější týmový turnaj nese. Ten kromě svého jména také věnoval turnaji pohár vítězů. Původně se jednalo o utkání mezi golfisty Velké Británie a Spojených Států, od roku 1979 byli přizváni také hráči z dalších evropských zemí.

 

Tentokrát se uskutečnil už 37. ročník Ryder Cupu, odehrál se mezi 16. a 21. zářím na hřišti Valhalla Golf Clubu v Louisville v Kentucky (USA). Barenbrug měl tu čest, že se mohl stát dodavatelem osiv na renovaci herních ploch. Mark Wilson provedl po konzultaci s Christianem Arendsem, hlavním agronomem Barenbrug USA, pečlivý výběr těch nejlepších travních směsí, které pak se svým týmem greenkeeperů úspěšně aplikoval.

 

Celé utkání sledovalo každý den více než 45 000 diváků přímo na hřišti a dalších 500 000 diváků doma u televizních obrazovek ve více než 177 zemích světa. Je nemyslitelné, aby takové klání proběhlo úspěšně bez prvotřídního stavu hracích povrchů. Golfové hřiště se tak stalo vizitkou preciznosti práce naší firmy a jsme na to hrdí.

 

Starší odrůdu psinečku výběžkatého jsme pro tuto příležitost nahradili směsí Penn A-1/A-4. Roughy byly osety směsí Barenbrug Turf Saver, unikátní kombinací nejkvalitnějších kostřav rákosovitých a RTF. Semiroughy byly osety směsí několika odrůd lipnice luční speciálně vybranými pro svoji tmavou barvu listů. Pro zastíněné plochy, které byly ponechány nesekané, byly použity různé odrůdy kostřavy červené, především pro svůj pomalý růst a nízké nároky na živiny.

 

Jsme rádi, že i my jsme svým dílem mohli přispět k úspěchu tohoto turnaje, který prý letos patřil k těm nejzajímavějším v celé historii.