Barenbrug na nové hrací ploše FC Vysočina Jihlava

Fotbalisté a fanoušci FC Vysočina se dočkali nové hrací plochy s vytápěním a automatickou závlahou. Rekonstrukci provedla firma Philipp- sportovní trávníky a.s. technologií Fibresand. Pro výsev použila travní směs Barenbrug Supersport. Hřiště bude uvedeno do provozu na přelomu července a srpna letošního roku.

 

Po odstranění horní části travnaté plochy a připravení základu hrací plochy, byla vybudována celoplošná hloubková drenáž a instalace systému automatické závlahy. Následně přišla na řadu instalace topného roštu, na nějž byla navezena a urovnána dvaceticentimetrová vrstva písku a dále speciální vegetační vrstva Fibresand. Technologie Fibresand představuje směs křemičitého písku, organického materiálu a polypropylenových vláken. Do tohoto vegetačního substrátu byl proveden výsev speciální travní směsi Barenbrug Supersport. Kořeny trávníku se spojí s umělými vlákny a tím se stane odolnějším a stabilnějším za každého počasí.

 

Jihlavský vyhřívaný trávník tak zcela odpovídá standardům ostatních stadionů Gambrinus ligy a v souladu s předpisy UEFA a FE ČR tak jsou i jeho rozměry, vč. výběhových zón.

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/212411000140719-udalosti-v-regionech/obsah/211354-jihlava-finisuje-s-pripravami-na-nejvyssi-fotbalovou-ligu/